Пт, 29.11.24, 13:15
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Уроки [70]
Підручники та посібники [4]
Презентації [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Візити на сайт
Головна » Статті » 6 клас » Уроки

УРОК 45. ЧАСТИНИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ.

УРОК 45. ЧАСТИНИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "ЧАСТИНИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ"

 

Світовий океан — безперервний водний простір на поверхні Землі, що оточує материки й острови. Це — найбільша водойма нашої планети, що становить більшу частину води гідросфери, займає 70,8 % земної поверхні. Світовий океан єдиний. Оскільки в ньому розташовані материки й острови, то його умовно поділяють на чотири частини — океани: Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий.

 

Тихий океан — найбільший з океанів нашої планети (50% площі Світового океану). Тихим його назвав Ф. Магеллан, експедиція якого перетнула океан у південних широтах, жодного разу не потрапивши в шторм. Проте ця назва не відповідає характерові океану. У помірних широтах Північної півкулі океану шторми бувають протягом усієї холодної пори року. Часом вони трапляються й улітку. У Південній півкулі сильні вітри нерідко переходять я урагани, здіймаючи хвилі висотою до 35 м. У західній частині океану щороку проносяться спустошливі тропічні урагани. Тихий океан — найглибший серед океанів. Тут міститься найглибша западина Світового океану — Маріанська, її глибина становить 11 022 м.

 

характеристика океанів

 

Атлантичний океан — другий за величиною водний басейн нашої планети. Його довжина перевищує ширину я кілька разів. Назву океанові дали давні греки за ім’ям міфічного героя Атланта, який нібито стояв на краю землі й тримав на плечах небесне склепіння.

 

Індійський океан — третій за площею басейн Світового океану. Він незвичайний тим, що майже повністю розміщений у Південній півкулі між берегами Африки, Азії, Австралії й Антарктиди.

 

Північний Льодовитий океан — найменший з-поміж океанів, займає 1/20 Світового океану. Уперше його визначив як окремий океан у 1650 р. голландський географ Б. Вареніус. У 1845 р. Лондонське географічне товариство дало назву океанові — Північний Льодовитий.

 

Море.

Море – це частина океану, яка глибоко вдається в суходіл, відокремлене від океану островами або підвищенням океанічного дна.

 

Виділяють внутрішні, окраїнні та міжострівні моря.

Внутрішні моря – це моря, які глибоко заходять в суходіл і з’єднані з океаном протоками. Прикладом можуть бути Середземне, Червоне, Чорне, Азовське моря.

 Средиземное море - Wikiwand

Середземне море на карті

 

Окраїнні моря – це моря, які розташовані на окраїні материка і відокремлені від океану підвищенням дна та островами. Прикладом є Карське, Баренцеве, Норвезьке, Тасманове моря.

Аравійське море - Wikiwand

Аравійське море на карті

 

Міжострівні моря – це моря, які розміщуються між островами. Наприклад, море Бафіна, Сулу, Банда.

 

Є особливе море, яке називають море без берегів. Це Саргасове море, яке розміщується в Атлантичному океані в районі Бермудських островів. Це море виділили через те, що в ньому росте дуже багато саргасових волоростей, які вкривають океан суцільним килимом. Тому учені і виділили таке море без берегів.

8 интересных фактов о Саргассовом море — СТО ФАКТОВ

Саргасове море

 

Рекордні моря. Найбільше за розмірами море є Філіпінське море в Тихому океані, найменше – Мармурове море в Атлантичному океані. Найглибшим морем також уважають Філіпінське море, а наймілкішим – Азовське море Атлантичного  океану.

 

Затока.

Затока – це частина океану, яка глибоко вдається у суходіл, але все ж має широке з’єднання з океаном. Наприклад Біскайська, Гвінейська затока. Найбільшою затокою за площею уважають Бенгальську затоку Індійського океану.

Гвінейська затока - центр світу

Гвінейська затока

 

Протока.

Протока – вузька частина океану, яка з’єднує дві ділянки океану, роз’єднуючи при цьому два об’єкти суходолу. Наприклад, Гібралтарська, Торесова, Берінгова протока. Найширшою протокою на планеті є протока Дрейка, яка розділяє острів Вогняна Землі та Антарктиду, з’єднуючи при цьому Атлантичний та Тихий океани. А найдовшою протокою є Мозамбіцька протока, яка роз’єднує Африку та острів Мадагаскар, з’єднуючи при цьому дві частини Індійського океану.

Категорія: Уроки | Додав: pon (07.07.20)
Переглядів: 503 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук
Рекомендуємо
Вся географія для науковця, студента і школяра
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • сайт класного керівника Пономаренко Валерія Борисовича
  • сайт Прилуцького міського методичного центру
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Погода
    Прилуки 
    Події
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz