Найширша річка у світі
Найширша у світі річка протікає в Південній Америці. Називається вона Ла-Плата. Відстань між берегами на ділянці, де річка впадає в Атлантичний океан, досягає позначки — 220 км. У найвужчій ділянці водойми, що розташована на початку річки, відстань між берегами сягає не менш вражаючої позначки — 48 км.
Цікаві факти про найширшу річку світу
● Цей водний потік утворився в результаті злиття двох річок Парани й Уругваю. Сама довжина Ла-Плати становить усього 320 км від злиття річок до Атлантичного океану.
● Назва «Ла-Плата» в перекладі означає «срібна тарілка». Так водойму називають з тієї причини причини, що вона має ідеально плоске й рівне дно.
● Наявність широких мілин нерідко ставали причинами застрягання навантажених суден. Максимальна глибина водойми становить усього 20 метрів.
● Найширша річка світу виконує роль природного кордону між двома державами. На лівому її березі розташована столиця Уругваю — Монтевідео. Правий берег природного водного потоку омиває мальовничу столицю Аргентини — Буенос-Айрес.
● Уперше Ла-Плату виявили іспанські мореплавці, які шукали прохід з Атлантичного в Тихий океан. Після висадки на берег на команду напали аборигени. З усієї команди уцілів лише один 14-річний юнга.
● У 1536 році на березі річки заснували першу європейську колонію — Буенос-Айрес.
● Бачила Ла-Плата і воєнні битви. Так, неподалік від річки були битви під час Аргентинської війни за незалежність. А 13 грудня 1939 року поряд із річкою відбулася перша велика морська битва Другої світової війни між англійськими кораблями й німецьким важким крейсером «Адмірал граф Шпее».
● У цій водоймі живуть багато цікавих тварин. Так, на території річки проживає річковий дельфін, найменший з усіх що на сьогодні існують. Називається він Дельфін Ла-Платський. Особини не перевищують 60 кілограмів, а в довжину зазвичай бувають не більше 1,7 метра. У літню пору вони живуть в океані, а взимку мігрують у річку.
● У річці живуть і морські черепахи: каретта, зелена черепаха й черепаха шкіряста. Каретти або логгерхеди дуже великі — приблизно 1 м у довжину і вагою до 150 кілограмів. Вони занесені до Червоної книги. |