Площа океану – 178,8 млн.км². Тихий океан займає 1/3 усієї земної поверхні і 1/2 площі Світового океану. Йому належить першість не лише за площею, а й за глибинами — як середніми (4280 м), так і максимальною (11 022 м). Глибини понад 5 км займають 30% площі океану.
Об'єм води – 710 млн. км³
Протяжність з півночі на південь 15 тис. км, із заходу а схід по ширині 24 тис. км.
Найбільша висота припливів – Пенжинська губа, 13,2 м
Найбільша затока - Аляска
Географічне положення
Перетинається екватором, тропіками, Південним полярним колом і 180º меридіаном. Лежить у 4 чотирьох півкулях. Омиває 5 материків: Північну Америку, Південну Америку, Євразію, Австралію і Антарктиду. Омиває 4 частини світу: Азію, Америку, Австралію і Антарктиду. З’єднюється з Північно Льодовитим океаном Беринговою протокою, з Атлантичним – протокою Дрейка, Магеллановою та Панамським каналом, з Індійським – Малаккською протокою.
Океанія - скупчення островів у центральній і південно-західній частині Тихого океану. Налічує понад 7 тисяч островів. Загальна площа – 1,3 млн. км².
Мікронезія: (грец. дрібні острови) Регіон оточений Філіппінами на північному заході, Індонезією, Папуа Новою Гвінеєю і Меланезією на заході та південному заході, і Полінезією на сході. У Мікронезії знаходяться наступні держави і залежні території:Науру, Кірібаті, Маршалові острови, Федеральні Штати Мікронезії, Палау, Гуам (США), Північні Маріанські острови (США)
Меланезія: (грец. чорні острови) — сукупність острівних груп в Тихому океані, чиї корінні мешканці не говорять ні на полінезійських, ні на мікронезійських мовах, а також є темношкірими. Меланезія розташована на північному сході від Австралії. До Меланезії відносяться наступні групи островів:Нова Каледонія, Нова Гвінея, Соломонові Острови, Вануату, Фіджі, Архіпелаг Бісмарка, Острови Санта-крус,
Полінезія (грец. πολύ, poly - багато, грец. νῆσοι, nēsoi - острови) — група островів Океанії, розташованих в центральній частині Тихого океану, між 23°30’пн.ш. — 28°пд.ш. і 176°с.д. — 109°20’з.д. Полінезія включає в свій склад:Острови Тонга — незалежна держава з 1970 року, Гавайські острови — штат США, Острови Уолліс і Футуна — французькі володіння, острови Фенікс Кірибаті, США, Токелау і Острови Кука — незалежні держави, вільно асоційовані з Новою Зеландією, Західне Самоа — незалежна держава з 1962 року, Американське Самоа - володіння США, Острови Лайн — Кірібаті і США
Тубуаї — французькі володіння, Французька Полінезія, Маркізькі острови — французькі володіння, Французька Полінезія, Острови Суспільства — французькі володіння, Французька Полінезія, Архіпелаг Туамоту — французькі володіння, Французька Полінезія, Архіпелаг Гамб'є — французькі володіння, Французька Полінезія, Острови Піткерн — британські володіння, Острів Пасхи — володіння Чилі. Нова Зеландія - незалежна держава з 1907, також відноситься до Полінезії.
Материкові: Нова Гвінея, Нова Зеландія
Вулканічні острови: Гавайські, Курильські
Коралові – Маршалові і т.д.
Природні умови ОКЕАНІЇ: - рельєф вулканічних о-вів гористий, коралових – низовинний. На материкових – різний. Клімат теплий і м’який, температура повітря - +25С, велика кількість опадів – 4000 мм за рік. Характерні тропічні циклони. Клімат Океанії вважається найкомфортнішим на Землі.
Рослинність різноманітна. Через різне зволоження схилів островів – на навітряних схилах - вічнозелені вологі ліси, на підвітряних – сухі савани. Королевою островів називають кокосову пальму. В Океанії багато – ендеміків (рослин і тварин, які більше ніде не зустрічаються).
Назва: Дав Фернан Магеллан під навколосвітньої мандрівки. Mar Pasifico — «Спокійне море»
Будова дна: Розташований в межах Тихоокеанської літосферної плити. Характерний вузький шельф і крутий материковий схил. Тут найбільше глибоководних жолобів. Довкола океану розташоване Тихоокеанічне вогняне кільце. Однією із особливостей Тихого океану є хвилі цунамі, породжені підводними виверженнями вулканів і землетрусами.
Хребти і підняття: Північно-Західний хр., Південно-Тихоокеанське підняття, Східнотихоокеанське підняття