Пн, 25.11.24, 21:36
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Уроки [70]
Підручники та посібники [0]
Презентації [8]
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Візити на сайт
Головна » Статті » 7 клас » Уроки

УРОК 56. КРАЇНИ ЄВРОПИ.

УРОК 56. КРАЇНИ ЄВРОПИ.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "КРАЇНИ ЄВРОПИ"

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ . Північна Європа займає північно-західну частину Євразії. Вона охоплює країни, розташовані на Скандинавському півострові ( Норвегія, Швеція), прилеглу до них Фінляндію, а також Данію та острівну Ісландію. Особливістю географічного положення країн Північної Європи є приморське розташування. Моря здійснюють великий вплив як на клімат, так і на господарську діяльність. Наузбережжях розташовані столиці держав і великі міста, там проживає більшість населення.

ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ . У Північній Європі рельєф здебільшого гористий. Старі Скандинавські гори здіймаються уздовж узбережжя Норвезького моря. Решту території займають погорбовані рівнини, які лежать на Балтійському кристалічному щиті давньої платформи. У його межах на поверхню виходять кристалічні породи фундаменту. Тому повсюдно з-під тонкого шару грунту виступають численні скелі та валуни. Своєрідний рельєф має Ісландія - «країна вогню і криги». Острі в є молодою ділянкою земної кори, де безліч гейзерів і вулканів. Особливо активним є вулкан Гекла. Ісландію вважають найактивнішою вулканічною областю нашої планети. У далекому минулому внаслідок похолодання Північну Європу покривав л ьод овик. Він відшліфував скелі, згладив земну поверхню, приніс величезні валуни на рівнини. Наслідком давнього зледеніння є фіорди — вузькі, звивисті, глибокі морські затоки з високими крутими берегами, якими розчленовані береги С кандинавського півострова (мал. 252). Вони утворилися в результаті затоплення морем поглиблених льодовиком річкових долин і западин.

Клімат Північної Європи, незважаючи нате, що вона розташована на півночі в помірному і субарктичному поясах, не надто суворий. Його пом’якшує тепла Північноатлантична течія. Зима напрочуд тепла, а літо, навпаки, прохолодне. Вологі вітри з Атлантичного океану зумовлюють хмарну, похмуру погоду з дощами, мрякою й туманами. Завдяки великій кількості опадів (600— 1000 мм/рік) Північна Європа багата на внутрішні води . Річки завжди повноводні, проте короткі, порожисті, з бурхливою течією. Такі річки непридатні для судноплавства. Натомість їх стрімка течія є джерелом дешевої електроенергії, що її виробляють ГЕС. Численними є малі й великі озера, які лежать у створених льодовиком улоговинах. Північна Європа — це край лісів. Хоча частина їїи зайнята тундрою, проте на великих площах поширена тайга — сосново-ялинові ліси з домішкою берези.

ФІНЛЯНДІЯ . У Ф інляндії поширені горбисті рівнини. Серед них розкидані тисячі озер. Великі площі займають і болота із значними запасами торфу. Основне населення —фіни. Крім ниху країні проживають шведи, саамі. У давнину люди розселялися так, щоб не було видно диму з димаря сусіда. Традиційними їхніми заняттями були промисел тюленів і рибальство. Нині ж більшість населення проживає в містах і зайняте в різноманітних галузях господарства. Сучасний фінський спосіб життя такий, шо кожна сім’я повинна мати дачу, сауну і човен. Основним багатством країни є ліс. «Фінляндія безлісу, як ведмідь без шерсті» - вважають її жителі. Деревина йде на виготовлення пиломатеріалів, меблів, картону і паперу. Ця продукція вивозиться в інші країни світу. Тому Фінляндію називають «лісовим цехом» Європи. Важливо, шо одночасно з вирубуванням лісу відбувається насадження дерев. Запаси залізних руд і руд кольорових металів — основа розвитку чорноїта кольорової металургії. Серед галузей машинобудування виділяється виробництво обладнання для паперової промисловості. Фінляндія не має рівних собі у світі з виробництва морськихсуден-криголамів. Насвітовому ринку відомі фінські мобільні телефони «Нокіа». У сільському господарстві провідну роль відіграє тваринництво, передусім розведення великої рогатої худоби і птахівництво. Вирощують також хутрових звірів - норку. сріблясту лисицю, песця. За вивозом хутрової продукції Фінляндія посідає одне з перших місць у світі. На малородючих землях фіни навчилися одержувати високі врожаї ячменю, вівса, пшениці, кормових культур. Для цього їм доводиться споруджувати осушувальні системи і прибирати з полів каміння. Фінляндія має розвинутий транспорт. Існує морське поромне сполучення з країнам и-сусідам и. Систему внутрішнього водного сполучення утворюють численні озера та річки, сполучені каналами. Вагомим джерелом надходження коштів у країну став міжнародний тур изм .

НОРВЕГІЯ. Норвегія — королівство, яким управляє король. Ця морська країна стала батьківщиною відомих мореплавців і дослідників: Фрітьйофа Нансена, Руаля Амундсена, Тура Хейєрдала. Крім норвежців на півночі країни живе нечисленний народ саамі. Жителі узбереж займаються промислом морського звіра і риби (тріски, оселедця, сьомги), а жителі тундри розводять північних оленів. Оскільки заняття норвежців насамперед пов’язані з морем, то важливими галузями господарства є рибальство і рибопереробка. Ці како, шоїсти рибу в цій країні призвичаїлися навіть коні та корови. Сучасні риболовні морські судна оснащені комп’ютерами, які допомагають відшукувати косяки риби. Крім тою. море має корисні копалини. На шельфі Північного моря видобувають нафту і газ, на о. Шпіцберген — кам’яне вугілля. У горах залягають різноманітні руди, які є сировиною для чорної і кольорової металургії. Серед галузей машинобудування особливо розвинуте виробництво морських суден і нафтовидобувних платформ. Таке багатство, як ліс, дає можливість виготовляти високоякісний папір і пиломатеріали. Природні умови країни, частина якої лежить за Полярним колом, малопридатні для землеробства. Тому основна галузьсільського господарства —тваринництво. Розводять велику рогату худобу, овепь. свиней, хутрових звірів та оленів. Норвегія має один з найбільших у сніті морський флот. Головні морські порти — Осло і Берген. Неабияке значення має туризм. Численні туристи приїжджають у країну, щоб відвідати музеї кораблів вікінгів, легендарного «Фрама» і «Кон-Тікі» та помилуватися красою північної природи.

Найбільшими за площею країнами в Західній Європі є Німеччина. Францій, Велика Британія, менші за розмірами - Швейцарія. Бельгія, Нідерланди, Австрія, Ірландія. Історія розвитку цих країн налічує тисячі років. Вони належать до високорозвинутих країн.

НІМЕЧЧИНА. Це багата держава, т о входить до сімки найбільш розвинутих країн світу. її природні ум ови сприятливі для господарської діяльності. На півночі поширені низовини, у центрі — середиьовисокі гори, на півдні — передгір’я Аіьп. Клімат помірно континентальний. Територію країни перетинають великі річки Рейн, Дунай. Широколисті ліси збереглися тільки в горах. Німеччина багата вугіллям ( Рурський басейн) і калійними солями. За кількістю населення країна посідає перше місце в Європі. У національному складі переважають німці. Проте останнім часом у країну приїжджають мігранти (переселенці), найбільше — з Туреччини, Роеії, України. Німеччина густонаселена. Більшість населення проживає в містах. Найбільші з них - Берлін, Мюнхен, Гамбург. Промисловість — основа господарства країн и. Т еплові електростанції, працюють на вугіллі. Добре розвинуті чорна і кольорова металургія. Машинобудівні підприємства випускають судна, двигуни, літаки, космічні апарати, електротехнічні та радіоелектронні прилади. Німеччина — світовий лідер з виробництва верстатів, автомобілів, побутової техніки. Розвинуті і хімічна, деревообробна, легка та харчова галузі. З місцевих глин виготовляють знаменитий саксонський фарфор. А з кварцових пісківвідома в усьому світі фірма «Карл Цейс» виробляє оптичне скло для фотоапаратів, біноклів. Провідне місце в сільському господарстві належить тваринництву. Німці розводять корів і свиней. Вирощують пшеницю, цукрові буряки, картоплю. Для виробництва вельми популярного в країні пива вирощують багато ячменю і хмелю. Значного розвитку набули виноробство та рибальство. Добре розвинуті всі види транспорту. Німеччина — велика морська держава, її морськими воротами є великі порти Гамбург і Бремен. Численні пам'ятники архітектури музеї при вабл юють у країну туристі в з усього світу. Німеччина має широкі торговельні зв'язки з Україною. Українцям добре відомі німецькі автомобілі («Мерседес», «Опель», «Фольксваген»), побутова техніка («Сіменс», «Боні»), спорттовари («Адідас», «Пума»), косметика, продовольчі та інші товари.

ФРАНЦІЯ. З повним правом Францію вважають однією з найбільш привабливих країн Європи. її природні умови дуже різноманітні. На півночі, заході та півдні лежать приморські райони, що ом иваються Атлантичним океаном і Середземним морем. Рельєф дуже контрастний. Зручні для землеробства рівнини чергуються з горами: на південному заході це Піренеї, на південному сході - Альпи. їх гірські дуки слугують прекрасними пасовищами для худоби. А засніжені вершини високих .хребтів перетворилися на райони туризму та альпінізму. Помірно теплий і морський клімат сприятливий для життя людей і розвитку господарства. На берегах Середземного моря розкинувся найбільш престижний курорт Європи — Лазурний берег. Найбільша річка країни - Луара. Населення Фран ції за націонал ьн и м складом загалом однорідне: більшість становлять французи. За густотою населення Франція удвічі поступається Німеччині. Частка міською населення досить висока. Столицю країни Париж. одне з найбільших міст світу, називають містом-музеєм. Щ ороку його відвідують мільйони туристів. Франція входить у сімку найбільш розвинутих держав світу. Вона має багатогалузеву промисловість, У країні видобувають кам’яне вугілля, залізні та алюмінієві руди, калійні солі. Металургійні підприємства виплавляють чавун, сталь, алюміній та інші кольорові метали. Найбільше електроенергії виробляють атомні електростанції. Підприємства машинобудування випускають автомобілі, трактори, судна, літаки, аерокосмічну техніку, електротехніку. Париж вважають запровалжувачем моди, визнання вусьому світі здобули французькі парфуми і косметика, елегантні одяг та взуття. Світового рівня розвитку досягла харчова промисловість, зокрема виноробство. Франція - провідна сільськогосподарська країна Європи. Вона має найбільшу площу орних земель. Французи вирощують пшеницю, ячмінь, кукурудзу, овочі. На півночі країни культивують яблуневі сади, а на півдні — абрикосові та персикові. На північному сході розташована відома виноградарська провінція Шампань. Головною галуззю сільського господарства є м’ясо-молочне тваринництво: розводять велику рогату худобу, овець, свиней. З виробництва молока Франція посідає перше місце вЄвропі. з виробництва м’яса -друге. З молока виготовляють сири {понад 600 видів). У Ф ранції розвинуті всі види транспорту. Міста сполучаються швидкісними залізницями. Під протокою Ла-Манш прокладено залізнично-автомобільний тунель, шо з’єднує Францію з Великою Британією. У гирлах річок розташувались великі порти — Гавр, Нант, Марсель. Неабиякі доходи країні приносить туризм. У світі Франція відома як виробник промислового устаткування, побутових приладів, одягу, взуття, автомобілів. Країна посідає друге місце в світі (після США) за поставками на світовий ринок сільськогосподарської продукції — зерна, м’яса, молочних продуктів, овочів, фруктів, вин. Україна продає Франції верстати, тканини, насіння соняшника для виробництва олії.

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Це країна стародавніх замків і так само давніх традицій. Вона розташована на Британських островах. Від материка її відокремлює вузька протока Ла-Манш. Велика Британія — могутня морська держава, яку колись називали «владичицею морів». Свою часу англійські мореплавці приєднали до Англії численні заморські землі, перетворивши її на найбільшу колон іальну імперію. І хоча нині її вплив ослаб, вона залишається однією з провідних держав світу. За природними умовами Велика Британія схожа на сусідні країни Західної Європи. На півночі й заході простяглися старі, надто зруйновані гори, на південному сході лежать рівнини. На помірний морський клімат сильно впливає океан: зиму нін робить м'якою і вологою (д от іде майже щодня), а літо - прохолодним. Британська погода нестійка, мінлива, здебільшого похмура, із сильними вітрами. Густа завіса туманів, які утворюються і влітку, і взимку, не розсіюється іноді по кілька днів. Річок на островах багато, але вони короткі. Найповноводніша — Темза. Багато боліт. Широколистихлісів майже не залишилося. Натомість великі площі займають луки. Серед населення країни найчисельнішимиє англійці. Крім них. живуть шотландці, ірландці, уельсьці, які зберегли національні особливості. Державна мова — англійська — поширена в усьому світі. Велика Британія густонаселена країна, де переважає міське населення. Лондон - одне з найбільшихмістЄвропи. Велика Британія, як і Франція та Німеччина, входить у сімку найбільш розвинутих країн світу. Провідною в господарстві є промисловість. Здавна в країні видобувають вугілля. Нині розробляються родовища нафти і газу здна Північного моря. Металургійні заводи працюють на привізній сировині. Машинобудівні підприємства випускають судна, автомобілі, літаки, верстати, радіоелектронні прилади. Хімічна промисловість виробляє пластмаси, синтетичний каучук, мінеральні добрива. Традиційною галуззю є текстильна. У сільському господарстві британці вміють взяти все можливе з кожного клаптика землі. Вирощують пшеницю, овес, ячмінь, цукрові буряки, картоплю. На фермах розводять м'ясні і молочні породи корів, а також овець, свиней. Популярним є конярство: коней вирощують із спортивною метою. Добре розвинуте рибальство. У морях виловлюють оселедців, тріску, кільку. Розвинуті всі види транспорту. Цікаво, рух у Великій Британії —  лівосторонній. 

Категорія: Уроки | Додав: pon (12.07.20)
Переглядів: 497 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук
Рекомендуємо
Вся географія для науковця, студента і школяра
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • сайт класного керівника Пономаренко Валерія Борисовича
  • сайт Прилуцького міського методичного центру
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Погода
    Прилуки 
    Події
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz