Євразія є найбільшим континентом нашої планети. Її площа 54.4 млн.км2, що становить майже третину площі суходолу Землі. Євразія — єдиний материк, що омивається усіма океанами. На півночі Євразія омивається Північно - Льодовитим океаном, на сході - Тихим, на півдні - Індійським, на заході - Атлантичним океаном. Значна протяжність материка з півночі на південь ( 8500 км) зумовлює розташування Євразії в усіх кліматичних поясах північної півкулі. Ще більшою є протяжність із заходу на схід — 16 000 км. Цим пояснюється надзвичайна різноманітність природних умов. Крайні точки Євразії: північна — мис Челюскін, південна — мис Піай, західна — мис Рока, східна — мис Дежньова.
В Євразії розрізняють дві частини світу - Європу та Азію. Такий поділ є не географічним, а лише історичним. Межу між Європою та Азією проводять умовно по таких об’єктах: східне підніжжя Уральських гір — річка Емба — північне узбережжя Каспійського моря — Кумо-Маницька западина Кавказьких гір - південне узбережжя Азовського та Чорного морів — протоки Босфор і Дарданелли. Азіатська частина материка значно більша за площею, ніж європейська. Внутрішні райони Азії надто віддалені від морів, як ніде на земній кулі (більш як на 1500 км). Натомість у Європі відстані до морського узбережжя не перевищують 600 км.
Близьким сусідом Євразії є Африка. Їх розділяють лише вузькі смуги води — Гібралтарська протока, Суецький канал і Червоне море. Від Північної Америки Євразію відокремлює вузька Берингова протока, а від інших материків її відділяють значні простори океанів.
Береги Євразії сильно розчленовані. На заході моря Атлантичного океану глибоко вдаються в суходіл. Серед них внутрішні: Балтійське, Середземне, Чорне, Азовське. Північне море є окраїнним. Моря виокремлюють Скандинавський, Піренейський, Апеннінський, Балканський півострови. Глибоко врізається в материк велика затока — Біскайська. Поблизу узбережжя лежать острови Ірландія, Велика Британія (відокремлений від материка протокою Ла-Манш).
Окраїнні моря Північного Льодовитого океану, такі як Баренцове та Східносибірське, неглибоко вдаються в суходіл. Найбільші півострови на півночі Євразії — Таймир і Чукотський. На деякій відстані від узбережжя розкидані численні острови й архіпелаги (Нова Земля та ін.). Сильно розчленовані береги Євразії і на сході. Окраїнні моря Берингове, Японське, Жовте, Південнокитайське відокремлені від Тихого океану півостровами (Камчатка, Корея) і ланцюгами островів (Сахалін, Японські). Біля південно-східних берегів материка лежать Філіппінські, Великі Зондські (Калімантан, Суматра, Ява) острови.На півдні Євразії своїми розмірами виділяються півострови Аравійський, Індостан, Індокитай, Малакка, на південному заході — Мала Азія. Глибоко вдаються в материк великі затоки (Бенгальська, Перська) та окраїнне Аравійське море.