Пн, 25.11.24, 19:44
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Підручники та посібники [3]
Уроки [52]
Презентації [0]
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Візити на сайт
Головна » Статті » 10 клас » Уроки

УРОК №10. ЕКОНОМІКА НІМЕЧЧИНИ.

УРОК №10. ЕКОНОМІКА НІМЕЧЧИНИ.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "ЕКОНОМІКА НІМЕЧЧИНИ"

Загальна характеристика господарства Німеччини.

У структурі ВВП знизилася частка первинного та вторинного секторів економіки та зросла частка третинного сектору. Зокрема, скоротився випуск продукції традиційних виробництв вторинного сектору - чорної металургії, суднобудування, виробництва тканин та одягу. У чорній металургії перенесений акцент з виплавки сталі на виробництво труб, інших сталевих виробів, машин та обладнання. За таких умов у старому промисловому районі Німеччини Рурі після структурних змін домінування важкої промисловості зійшло нанівець. Натомість сформувався третинний сектор, що представлений торговими концернами, великими підприємствами з логістики.

 

У Німеччині триває реіндустріалізація. У сучасній німецькій переробній промисловості 100 найбільших фірм дають 60% загального обігу і забезпечують роботою понад 50% усього населення. Продукція концернів BASF, Hoechst і Bayer становить понад 30% продажів хімічного виробництва Німеччини. Siemens і Bosch виробляють 20% електротехніки, Daimler-Benz і Volkswagen забезпечують 15% виробництва автомобілів, компанія Merck - один з лідерів світового фармацевтичного ринку. Дрібні та середні виробники створюють близько половини ВВП у країні та забезпечують понад 60% робочих місць.

найбільші німецькі ТНК 

Компанія

Сфера діяльності

Прибуток, млн дол.

Штаб-квартира

1

Volkswagen

автомобілебудування

240,2

Вольфсбург

2

Daimler

автомобілебудування

169,4

Штутгарт

3

Allianz SE

фінансові послуги

122,1

Мюнхен

4

BMW Group

автомобілебудування

104,1

Мюнхен

5

Siemens

електроніка й електротехніка

88,4

Мюнхен

6

Robert Bosch

електротехніка

80,8

Герлінген

 

Первинний сектор економіки Німеччини.

На первинний сектор економіки припадає 2,1% ВВП держави. 

 

Німеччина має розвинене інтенсивне сільське господарство, що за обсягами виробленої продукції у Європі поступається тільки Франції. Основну роль відіграє тваринництво, де переважають молочне скотарство й свинарство (перше місце в ЄС за поголів’ям свиней). Скотарство молочно-м’ясного напрямку найбільш характерне для добре зволожених приморських, альпійських і передальпійських районів, багатих на луки й пасовища, а також для периферії міських агломерацій. Свинарство найбільше розвинене в районах, де вирощують картоплю, кормові коренеплоди, а також поблизу портів, через які ввозять імпортні корми. Виробництво повністю забезпечує жителів Німеччини молоком, свининою та яловичиною. Із загального виробництва свинини в 5,5 млн т майже третина експортується, що приносить країні понад 3,5 млрд євро на рік. Експортується й частина яловичини.

 

У рослинництві велике значення мають пшениця, цукровий буряк, хміль, а на сході також картопля. Серед інших культур поширені жито, овес і ячмінь. Із загального виробництва зерна у межах ЄС на Німеччину припадає понад 1/5, але країна виділяється виробництвом жита (3/4 збору), вівса (близько 2/5 збору) і ячменю (більше 1/4 збору). Для потреб тваринництва вирощують кормові коренеплоди, кукурудзу на зелений корм і силос, люцерну, конюшину та інші кормові трави.

Фруктові насадження особливо характерні для гірських схилів Південної Німеччини, низин Ельби під Гамбургом, району Хафельських озер поблизу Потсдама й околиць Галле.

Виноградники розташовані переважно в долинах Рейну, Мозеля та інших річок півдня Німеччини; сади — у долинах Верхнього Рейну, Майну та Нижньої Ельби.

 

Також потрібно зазначити, що видобувна промисловість Німеччини також суттєво зменшила свій вклад до ВВП держави.

 

Вторинний сектор економіки.

На вторинний сектор припадає 24,4% ВВП країни.

У світі Німеччина спеціалізується на машинобудуванні, хімічній промисловості, чорній металургії.

 

Країна є лідером європейського машинобудування. На нього припадає майже 50% вартості всієї промислової продукції Німеччини та майже 60% її експорту. Найбільші машинобудівні заводи зосереджені переважно в міських агломераціях — Рейнсько-Рурській, Мюнхенській, Штутгартській, Кельнській, Гамбурзькій.

 

Особливістю машинобудування Німеччини є переважання в його асортименті продукції середньої складності. За виробництвом автомобілів Німеччина посідає перше місце у Європі й четверте місце у світі (близько 6 млн одиниць). Ще майже 10 млн автомобілів виробляється на підприємствах, які належать німецьким компаніям в інших країнах. Провідні позиції в цій сфері посідають ТНК «Даймлер-Бенц АГ» (Штутгарт, торговельна марка «Мерседес»), «Фольксваген» (Вольфсбург) разом із дочірньою «Ауді» (Інгольштадт), «БМВ» (Мюнхен), «Опель» (Рюссельхайм) та американська «Форд» (найбільший завод у Кельні).

 

найбільші міста автомобілебудівники

 

Суднобудівні підприємства розміщені на півночі — у Гамбурзі, Бремені, Кілі, Ростоку. Особлива увага приділяється суднам із високою доданою вартістю (круїзні кораблі, пороми, морські платформи), а також судовому обладнанню.

 

Центрами аерокосмічного й військового машинобудування є південні райони країни, у першу чергу Баварія. Так, у Мюнхені виробляють авіаційну техніку, двигуни, озброєння. Спільно з деякими країнами ЄС Німеччина бере участь у виробництві літаків типу «Аеробус».

 

Високого рівня розвитку досягло загальне машинобудування — виробництво оброблюваних центрів, промислових роботів, верстатів (зокрема, із числовим програмним управлінням, яких у Німеччині виробляється більше, ніж навіть у Японії), гірничошахтного, металургійного та енергетичного машинобудування. Такі виробництва найбільшого розвитку набули в Рурі та прилеглих районах.

 

Німеччина — великий виробник та експортер електротехнічної продукції. Тут виготовляють генератори, трансформатори, електродвигуни, радіотехнічні вироби, побутові прилади й засоби зв’язку. Провідним виробником є відома компанія «Сіменс». Німецькі машинобудівники виробляють високоточні оптичні прилади, інструменти, продукцію точної механіки.

10 легендарных мобильных телефонов Siemens | gagadget.com

Simens

 

Друга за значенням сфера промисловості Німеччини — хімічна. Асортимент її продукції надзвичайно широкий: добрива, полімери, продукція побутової хімії тощо. За виробництвом хімічної продукції Німеччина посідає друге місце у світі, а за розмірами експорту — перше. Найбільші центри хімічної промисловості концентруються в прирейнських районах. Так, у межах землі Північний Рейн—Вестфалія виробляється понад 2/5 усієї продукції. Великі підприємства розташовані на морському узбережжі. Вони орієнтовані на імпортну сировину та вивезення виробленої продукції.

економічна карта Німеччини

 

Дуже важливу роль у світовому виробництві відіграє німецька фармацевтика. Тільки за останнє десятиліття обсяги виробництва ліків у країні зросли майже на 50% завдяки великим капіталовкладенням у дослідно-конструкторські й науково-дослідні роботи.

Home Page (ukraine) | Кар'єра Україна

найбільша фармацевтична компанія Німеччини

 

Чорна металургія Німеччини працює частково на власному паливі та імпортній залізній руді. Майже вся сталь виплавляється сучасними киснево-конверторним та електроплавильним способами. Найбільші підприємства традиційно працюють у Рурі.

 

Підприємства кольорової металургії використовують імпортну сировину або металобрухт. Тому мідеплавильні заводи зосереджені переважно в портах, а алюмінієві, свинцеві й цинкові — також у Рурі й Кельні.

 

Лісова, легка й харчова промисловість Німеччини працюють переважно на внутрішній ринок, однак рівень їхнього розвитку є високим. За виробництвом паперу Німеччина посідає перше місце у Європі.

 

Усі промислові виробництва країни характеризуються високим технічним рівнем і високою якістю продукції. Однак деякі з них пройшли період розквіту й зараз перебувають або в кризовому стані, як легка промисловість, або в стані застою, як чорна металургія. Проте за виробництвом чорних металів Німеччина залишається західноєвропейським лідером.

 

Розвинена харчова промисловість, найбільше значення має виробництво молочних і м’ясних продуктів. На південному заході країни уздовж річки Рейн і її приток поширене виноробство.

 Выбирайте и отведайте Ходорів "Баварська Ковбаса 1/2" в/у в интернет-магазине Мясная корзина myasnakorzyna.net.ua ✓ 067 347 32 94

баварська ковбаса

Електроенергетика Німеччини вирізняється тим, що поступово переходить на альтернативні джерела енергії ( вітер, Сонце). Але звичайно цей процес тільки в початковій стадії.

виробництво електроенергії за типами електростанцій

 

Третинний сектор економіки.

На третинний сектор припадає 73,5% ВВП країни.

У світовому господарстві Німеччина спеціалізується на фінансових і транспортних послугах, туризмі. За масштабами фінансового ринку Німеччина з багатьох позицій поступається Великій Британії і Франції, зокрема, це стосується недостатнього розвитку ринку цінних паперів. Водночас для економіки країни характерна значна роль банків.

 

Німеччина входить до першої п’ятірки країн Європи за кількістю туристичних відвідувань і вважається одним із найбезпечніших туристичних напрямків у світі. Так, у 2016 р. її відвідали 35 млн туристів. Країна добре відома як місце оздоровчого туризму.

 

Велике значення для країни має розвиток IT-індустрії. Загальна кількість працівників у місцевих IT та телекомунікаційних компаніях наближається до 1 млн осіб. Це означає, що ринок інформаційно-комунікаційних технологій стає другим за кількістю персоналу в Німеччині після машинобудування.

 

Країна має густу мережу транспортних шляхів сполучення. Особливу роль відіграють автомобільні дороги. Понад 11 тис. км із них — це висококласні автобани з одностороннім рухом і транспортними розв’язками. Вони з’єднують найбільші міста країни між собою та з іншими державами. Найгустіша мережа автомобільних магістралей — у басейні річки Рейн.

 

Довжина залізниць становить понад 40 тис. км. Вони зв’язують усі великі міста Німеччини. Найбільше значення мають магістралі, що з’єднують узбережжя із центральними й південними районами країни, а також західні та східні землі.

 

Особливу роль у Німеччині відіграє річковий транспорт. Німці доклали багато зусиль, щоб з’єднати наявні річки каналами. Зараз загальна довжина внутрішніх водних шляхів перевищує 7 тис. км. Канали сполучили в єдину систему найбільші річки Німеччини.

 Кільський канал (Німеччина), що з'єднує... - Від краю до краю | Facebook

Кільський канал

Морський та авіаційний транспорт мають найбільше значення в міжнародних перевезеннях. Найбільший порт Німеччини — Гамбург. Тут також розташований один із найбільших аеропортів країни. У країні діють 16 міжнародних аеропортів. Лідером за пасажиро- і вантажообігом є аеропорт міста Франкфурт-на-Майні.

структура експорту та імпорту Німеччини

Категорія: Уроки | Додав: pon (14.11.20)
Переглядів: 317 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук
Рекомендуємо
Вся географія для науковця, студента і школяра
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • сайт класного керівника Пономаренко Валерія Борисовича
  • сайт Прилуцького міського методичного центру
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Погода
    Прилуки 
    Події
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz